Marie Plochová Hlávková

Vždy mne fascinoval svět duše, ale v oficiálních psychologických naukách jsem nacházela jen poučky, které na mě nepůsobily léčivě. Po skončení univerzity jsem tedy absolvovala ještě dvouletý Kurz psychologické astrologie u Rudolfa Starého (2000), Psychoterapeutický výcvik Gestalt terapie (2004) a Výcvik Kraniosakrální biodynamiky (2012). V roce 1999 jsem si otevřela v Praze astro-terapeutickou poradnu, kterou mám jako Centrum Vědomí dosud. V roce 2000 jsem začala přispívat články do časopisu Regenerace a posléze do časopisu Meduňka, u jehož zrodu jsem stála a do něhož stále píšu.

Postupně jsem vyvinula (i za pomoci manžela) vlastní hloubkový styl práce s klienty, přičemž jsem vyšla z inspiračních zdrojů hlubinné Jungovské psychoterapie, práce s traumatem dle P.A. Levina, Gestalt terapie, astropsychologie a dalších. Za přirozenou součást svojí terapeutické práce považuji psychosomatiku a práci se sny. Pochopila jsem, že pro opravdovou proměnu života k lepšímu je třeba uvolnit staré, mnohdy nevědomé bloky a napětí z nervového systému klientů. Jako nejvíce efektivní se mi tedy s klienty osvědčilo hledání hlubších příčin jejich potíží a uvolňování bloků přes emoce i tělo. Tento osobitý terapeutický přístup, který jde ke kořenům, jsem nazvala Hlubinná přestrukturace.

O své praxi jsem napsala čtyři knihy a pracovní sešit. Terapeutická kniha Hlubinná přestrukturace  je extraktem mých účinných terapeutických postupů a zásadní sumarizací mé dvacetileté praxe.

Vzhledem k velké poptávce po hloubkové terapeutické práci a nedostatku kvalitních praktikantů v této oblasti, jsme se s manželem rozhodli předávat naše postupy i dalším zájemcům o hlubinnou práci s klienty. Od roku 2020 tedy vedeme výcvik Hlubinné přestrukturace. Během výcviku se nám potvrdilo, že naši metodu je možné efektivně předávat dál, protože je srozumitelná a jednoduše praktikovatelná. Již máme první úspěšné absolventy výcviku a metoda Hlubinná přestrukturace se v jejich praxi osvědčuje jako velmi účinná. Zkušenosti prvních absolventů s naším výcvikem najdete zde.

Práce s klienty v individuálních hodinách, i předávání hlubinných dovedností na výcviku mi dává velký smysl. Těší mne, když naživo vidím, že je možné vyjít ze začarovaného kruhu potíží a nalézat více sama sebe.

Můj samostaný web s celou nabídkou mých služeb a zdrojů najdete zde.