Marie Plochová Hlávková

Vždy mne fascinoval svět duše, ale v oficiálních psychologických naukách jsem nacházela jen mrtvé poučky, které na mě nepůsobily léčivě. Během studia univerzity jsem sice pracovala jako arteterapeut, ale chtěla jsem jít do větších hloubek. Proto jsem po skončení univerzity absolvovala dvouleté studium psychologické astrologie u Rudolfa Starého, které mi v mém hlubinném bádání pomohlo. V roce 1999 jsem si otevřela v Praze astropsychologicko-terapeutickou poradnu, kterou vedu pod názvem Centrum Vědomí dosud. V roce 2000 jsem začala přispívat články do časopisu Regenerace a posléze do časopisu Meduňka, u jehož zrodu jsem stála a do něhož stále píšu. Chtěla jsem pomáhat druhým ještě více a proto jsem v letech 2000 – 2005 absolvovala psychoterapeutický výcvik Gestalt terapie. Gestalt mi dal další nástroje pro práci s klienty, ovšem využívala jsem dále u klientů i své poznatky z astropsychologie, hlubinné terapie a dalších postupů. Posléze jsem ještě absolvovala výcvik Kraniosakrální biodynamiky, který mi dal další nástroje pro práci s tělem.

Jako nejvíce efektivní se mi s klienty osvědčilo hledání hlubších příčin jejich potíží a zpracovávání bloků přes emoce nebo přes tělo.  Na základě všech těchto zkušeností jsem si uvědomila, že můj hloubkový způsob zpracovávání problémů klientů je dost specifický. Brzy jsem objevila přesné kroky a postupy, jak se nejefektivněji dostat k „jádru pudla“ a klientům to velmi pomáhalo. Tento osobitý hlubinný přístup jsem nazvala Hlubinná přestrukturace.

O své praxi jsem napsala čtyři knihy a pracovní sešit. Kniha Hlubinná přestrukturace je mým zásadním čtvrtým dílem, v němž sumarizuji své dvacetileté zkušenosti a ukazuji čtenářům hlavní principy mé hlubinné práce s klienty. Mou vnitřní touhou je předávat dál informace o tom, že odkrýt a zpracovat hlubší příčiny problémů je možné. 

V metodě Hlubinná přestrukturace jsem vyškolila i mého manžela Pavla Plocha, s nímž je nyní možné také sezení Hlubinné přestrukturace projít. S manželem také vedeme skupinové semináře Hlubinné přestrukturace a výcvik Hlubinné přestrukturace a těší nás, že můžeme tuto efektivní metodu předávat dále.

Pokud máte zájem získat více informací o metodě HP, nebo si přečíst příběhy a teorie z mé dvacetileté praxe, mrkněte na knihu Hlubinná přestrukturace na našem eshopu zde.