Metoda

Tuto hloubkovou metodu práce na sobě vyvinula terapeutka a astropsycholožka Marie Plochová Hlávková (za pomoci manžela), na základě své dvacetileté terapeutické praxe.

Hlubinná přestrukturace nabízí možnost podívat se hlouběji ke kořenům psychických i fyzických problémů a zpracovat si je. Pomáhá řešit osobní i vztahové problémy, emoční potíže, obavy, smutky, pocity méněcennosti i různé další těžkosti, včetně zdravotních potíží. Nabízí pochopení souvislostí našeho nevědomí a nové pohledy do krajin duše.

Klíčovým postupem Hlubinné přestrukturace je zvědomění hlubších příčin potíží a uvolňování blokád a starých napětí přes emoce nebo přes tělo. Ověřili jsme si, že čistě intelektuální cesta neřeší nejhlubší vrstvy napětí, které si v sobě člověk nese.

Při práci na sobě pomocí Hlubinné přestrukturace používáme postupy vycházející z práce s traumatem, z Gestalt terapie, jungovské psychologie a vlastní ověřené originální způsoby. Využíváme také různá terapeutická cvičení šitá na míru klientovi, pracujeme i s analýzou snů a psychosomatikou. Vycházíme z principu, že veškeré zdravotní nebo psychické těžkosti mají vždy hlubší podhoubí, které je možné rozkrýt a začít zpracovávat.

Víme, že vrt ke kořenům potíží nějakou dobu trvá a může být i trochu bolestivý, ale výsledek v podobě zmenšení nebo odstranění problémů stojí za to.

Pokud vás zajímá individuální práce na sobě, mrkněte na náš seznam praktikantů.

Pokud chcete získat dovednosti pro doprovázení vlastních klientů, podívejte se na náš Výcvik Hlubinné přestrukturace.