Metoda

Hlubinná přestrukturace nabízí možnost podívat se hlouběji ke kořenům psychických i fyzických problémů a zpracovat si je. Pomáhá řešit osobní i vztahové problémy, emoční potíže, obavy, smutky, pocity méněcennosti i různé další těžkosti, včetně zdravotních potíží. Nabízí pochopení souvislostí našeho nevědomí a nové pohledy do krajin duše.

Tuto metodu práce na sobě vyvinula astropsycholožka a terapeutka Marie Plochová Hlávková na základě své dvacetileté terapeutické praxe.

Klíčovým postupem Hlubinné přestrukturace je zvědomění hlubších příčin potíží a uvolňování blokád a starých napětí přes emoce nebo přes tělo. Ověřili jsem si, že čistě intelektuální cesta neřeší nejhlubší vrstvy napětí, které si v sobě člověk nese.

Při práci na sobě pomocí Hlubinné přestrukturace používáme postupy vycházející z Gestalt terapie, jungovské psychologie, práce s traumatem a vlastní ověřené originální způsoby. Využíváme také kupříkladu imaginace nebo terapeutické experimenty šité na míru klientovi, pracujeme i s analýzou snů a s psychosomatikou. Dle zájmu nabízíme i astropsychologickou diagnostiku. Vycházíme z principu, že veškeré zdravotní nebo psychické těžkosti mají vždy hlubší podhoubí, které je možné s Hlubinnou přestrukturací rozkrýt a zpracovat.

Metoda Hlubinná přestrukturace vám dá jistotu, že nebudete klouzat po povrchu. Ověřili jsme si, že vrt do hloubky ke kořenům potíží nějakou dobu trvá a může být i trochu bolestivý, ale výsledek v podobě zmenšení nebo odstranění problémů stojí za to. 🙂

Příběhy konkrétních klientů, kteří se na své cestě výrazně posunuli díky Hlubinné přestrukturaci, si můžete přečíst v knize. Pokud vás zajímají možnosti individuální práce, mrkněte na seznam praktikantů. Jestli vás zaujal profesionální výcvik HP, více informací najdete zde.